23 آبان
پشتیبان قالب

بدنسازی خانمها

گامروزه با توجه به شرایط عدم تحرکی جامعه حتی برای زنان ایران حاکم است بدنسازی نه تنها برای آنها مفید است بلکه  الزامی نیز می باشد. آمار وحشتناکی که از روماتیسم مفصلی، پوکی استخوان  و …… در زنان ایرانی گویای این نکته است که اپیدمی خطرناکی ناشی از کم تحرکی در بین زنان در حال افزایش است که تنها راه حل آن ورزشهایی مثل آیروبیک و بدنسازی می باشد .

بدنسازی خانمها

علاوه بر این داشتن تناسب اندام برای یک دختر یا زن امتیازی غیر قابل انکار می باشد که نمی توان ان را انکار کرد به این نکته توجه فرمایید بدنسازی نه تنها بدن زن را مردانه نمی کند بلکه فرم دخترانه تری به بدن آنها می دهد. اشتباه زنان در این است که بدنسازان زن را قهرمانان استروئیدی می پندارند که دارای بدن هایی مردانه و خشن هستند اما واقعیت این است که تمام مدل های روز دنیا مثل هنرپیشه های هالیوود و خوانندگان زن مطرح جهان که بدن متناسب آنها آرزوی هر زنی می تواند باشد , بدنسازی و آیروبیک را در سرلوحه برنامه های روزمره خود قرار داده اند .
عضلانی شدن بدن مردان به علت وجود هورمون تستوسترون در بدن آنها است که هرقدر میزان تمرینات شدید بدنی را افزایش دهند میزان ترشح وتولید تستوسترون در بدنشان افزایش یافته در نتیجه بدنشان عضلانی تر و خشن تر می شود اما در بدن زن مقدار این هورمون بسیار کم است و افزایش فعالیت بدن تاثیر چندانی بر روی میزان ترشح این هورمون در بدن ندارد .

فواید بدنسازی برای خانم ها:


۱-کاهش چربی بدن

۲– افزایش قدرت بدون افزایش حجم

۳- کاهش خطر پوکی استخوان

۴- بهبود عملکرد ورزشی

۵قدرت بدنی بیشتر

۶ کاهش خطر آسیب، کمردرد و آرتریت

۷-کاهش خطر بیماری قلبی

۸– کاهش خطر دیابت

۹-عدم محدودیت سنی

۱۰-بهبود رفتار و رفع افسردگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *