09 اسفند
پشتیبان قالب

چه مواد و قرصی های برای بدنسازی خوبه

چه قرصی برای بدنسازی خوبه

یكی ازمسئله های بسیار مهم برای ورزشكاران استفاده از مكمل‌های غذایی می باشد و اینكه چه چیزی بخورند،‌ چه اندازه بخورند و چه زمان بخورند؟ با توجه به یك رژیم مكمل غذایی بعضی اوقات می‌تواند اثری نداشته باشند مانند اینكه از قشنگی یك جنگل به خاطر درختان آن غافل شویم. یعنی هدف اصلی مصرف مكمل‌ها را فراموش كنیم و متوجه نشویم دقیقا یك بدنساز حرفه ای، چه كارهای انجام می‌دهد.به گزارش  مربیتبرای رسیدن به تناسب اندام و بازوهای عضلانی بهترین شیوه تغذیه سالم، ورزش منظم و وجود فاکتورهای ژنتیکی است، اما برخی از آقایان با مصرف مکمل های تغذیه ای و پودرهای بدنسازی، سلامتی خود را به خطر می اندازند.

برای کاهش خطرات و عوارض مصرف پودرهای بدنسازی تجاری، کارشناسان استفاده از محصولات خانگی و خوراکی های سالم را توصیه می کنند که همانند استفاده از پودرهای بدنسازی در تقویت انرژی و عضله سازی بدن تاثیر خواهند داشت.

نوشیدنی های ورزشی و بدنسازی به چند دسته مختلف تقسیم می شوند، بعضی از آنها دارای اجزای پروتئینی، بعضی گیاهی و برخی لبنی هستند که اثرات مختلفی بر نحوه عضله سازی بدن می گذارند.

پودر بدنسازی بر پایه پروتئین: می توانید به اسموتی میوه ای خود که ترکیبی از میوه های پرکالری مانند موز، سیب، نارگیل، پاپایا، آناناس،انبه است و مقداری گوشت سینه مرغ خرد و پخته شده اضافه کنید، همچنین می توانید یک تخم مرغ کامل را در این نوشیدنی ترکیب کرده و در بازه های زمانی مختلف مانند صبح ناشتا، قبل و بعد از تمرینات ورزشی استفاده کنید.

این شیوه ترکیب نوشیدنی به دلیل خطر وجود باکتری سالمونلا در تخم مرغ خام توصیه نمی شود.

چه قرصی برای بدنسازی خوبه

چه مواد و قرصی های برای بدنسازی خوبه

برای نوع گیاهی آن می توانید از ، تخم کتان، کنجاله،تخم شربتی،بادام و مقداری لوبیا استفاده کرد، برای درست کردن این پودر گیاهی مواد اصلی را در آسیاب ریخته و کاملاً پودر کنید تا یک ترکیب یکدست ایجاد شود، و درآخر می توانید مقداری پودر شکلات نیز به آن اضافه کنید وبا ترکیب میوه های مورد علاقه خود به عنوان یک اسموتی لذیذ و انرژی زا استفاده کنید.

برای درست کردن نوع لنبی پودر بدنسازی می توانید به جای خرید نمونه های گرانقیمت آن از مخلوط شیر خشک بدون چربی با پودر جوی دو سرو نیز پودر بادام زمینی به عنوان یک قوام دهنده طبیعی استفاده کنید و این مخلوط را در اسموتی میوه ای ریخته استفاده کنید و اثر فوق العاده آن بر عضله سازی ماهیچه ها را مشاهده کنید.

علاوه بر نوشیدن پودر بدنسازی به صورت نوشیدنی می توانید از ترکیب این پودرها به همراه غذا استفاده کنید وبه این ترتیب بدن خود را قوی از هر وقت کنید.

برخی از خوراکی های نیرو زا عبارتند از قهوه، ترکیب پنکیک همراه با آرد سبوس دار گندم یا جو، سوپ مرغ به همراه سبزیجات و فلفل قرمز تند، کیک بادام زمینی به همراه شکلات، روغن نارگیل،دارچین، بستنی شکلاتی، به همراه تخم شربتی، تخم کتان، پودر پسته، استویا، کاکائو و عصاره وانیل که تمامی این مواد دارای انرژی زیادی هستند و می توانند حتی برای ورزشکاران نیز بسیار مفید باشد و باعث حفظ تندرستی و افزایش قوای بدنی در آنها شود.

چه قرصی برای بدنسازی خوبه

این ویتامین‌ها به طور مداوم باید در یك رژیم بدنسازی مورد استفاده قرار گیرند

1-قرص ویتامین B12

2ـ بیوتین

3ـ ویتامین B2

4ـ ویتامین A

5ـ ویتامین E

6ـ ویتامین 3 B (نیاسین)

7ـ ویتامین D

8ـ ویتامینB1 (تیامین)

9ـ ویتامین6 B (پیریدوكسین)

10ـ ویتامین C (اسید اسكوربیك)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *