09 اسفند
پشتیبان قالب

دستگاه H در بدنسازی

دستگاه H در بدنسازی

یکی از بهترین دستگاه ها برای تمرینات عضلات زیر بغل و پشت دستگاه زیر بغل اچ می باشد. این دستگاه اشکال مختلفی در انواع سیم‌کش و صفحه‌ای دارد که می‌تواند اندکی گمراه کننده باشد.

برای کار با این دستگاه دو دستگیره در جهت های عمودی و افقی وجود دارد که با استفاده از هرکدام می‌توانید فشار را به سمت بیرون و داخل عضلات زیربغل و پشت هدایت کنید. دستگیره های عمودی سبب فشار به قسمت داخلی و روی عضلات زیربغل می شود،و دستگیره افقی بیشترین فشار را به عضلات خارجی زیربغل و پشت وارد می‌کنند.

همچنین به صورت تک دست نیز می‌توانید از این دستگاه استفاده نمود.

دستگاه H در بدنسازی

دستگاه H در بدنسازی

یکی از بزرگترین عضله ها در بدن عضلات زیر بغل و پشت می باشد. دستگاه اچ، فشار را از روی کمر و ستون فقرات برمیدارد و بر عضلات پشت و زیر بغل  وارد می کند. انجام حرکات بدنسازی با این دستگاه، باعث می شود که به قسمت بالایی ذوزنقه و خارجی فشار وارد شود، و عضلات پشتی بزرگ، ذوزنقه ای، متوازی الاضلاع و دلتوئید خلفی را تقویت می کند. وجود این دستگاه در باشگاه ها و اماکن ورزشی ضروری است. این دستگاه با یک سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش به مشتریان عرضه می شود.
از دلایل مهم ضعف بدنسازان در عضلات زیر بغل، تمرین دادن این عضله بعد از یک عضله بزرگ است.تقریبا بیشتر افراد پس از تمرین عضلات سینه یا سر شانه به سراغ تمرین عضله زیربغل می روند. این عضله باید با یک عضله کوچک در جلسه تمرین به اشتراک گذاشته شود.

توصیه می گردد پس از هر جلسه تمرین بدنسازی ، قبل از سرد کردن بدن، 15 الی 20 دقیقه از تردمیل ، دوچرخه ثابت و یا وسایل هوازی دیگر استفاده کنید تا نتیجه بهتری از تمرینات خود ببرید.

دستگاه H در بدنسازی

فاصله بین دو دست: زمانی که میزان فاصله دست ها از یکدیگر زیاد باشد قسمت های خارجی عضلات پشتی بزرگ و اگر فاصله میان دست ها از هم کم باشد بخش داخلی عضلات پشتی بزرگ تحت فشار قرار می گیرند.

نوع قرار گرفتن دست ها در تمرین : نوع قرار گرفتن دست ها در تمرین میزان فشار و نوع عضلات درگیر را مشخص می کند.

هنگامی که دست ها با چرخش داخلی به شکل طبیعی به گونه ای که انگشت شست شما بالای دستگیره قرارگرفته به بخش های بالایی و خارجی عضله پشتی بزرگ وبخش مرکزی پشت و با چرخش خارجی ،که دست ها زیر دستگیره را می گیرند به بخش پایینی عضله پشتی بزرگ فشار وارد می شود.

زمانی که نحوه قرارگرفتن دست ها از چرخش داخلی به طبیعی و چرخش خارجی تغییر کند آرنج ها کم کم به ناحیه پهلو نزدیک می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *