09 اسفند
پشتیبان قالب

خواص ویتامین E در بدنسازی

خواص ویتامین E در بدنسازی

رشد عضلات خود را با مصرف ويتامين افزايش دهيد

بر اساس تحقیقا صورت گرفته ویتامین «ای» در برابر بسیاری از بیماری ها به بدن کمک می کند و سلول ها را از انواع مشخصی از آسیب ها حفظ نگه می دارد، وهمچنین طول عمر آنها را افزایش می دهد. این خاصیت ویتامین «ای» در طول زمان سبب کند شدن آسیب سلولی میشود که به طور طبیعی با افزایش سن اتفاق می افتد.

با افزايش ميزان جذب ويتامين E شما به بدن خود به عنوان بدن كسي كه ورزش سخت و مداوم نيز انجام مي دهد، توانايي بازسازي سريع و سريعتر خود را مي دهيد كه نتيجه اش بزرگ و بزرگتر شدن عضلات بدن شما در زمان بسيار كوتاهي مي باشد.

بر اساس تحقیقی كه اخيراً روي گروهي از مردان به صورت گرفته است، به اين گروه كپسول هاي ويتامين E داده شد و همگي تحت اجراي يك برنامه ليفتينگ قرار گرفتند.

صدمات عضله اي به حداقل رسيدند از طرفي ويتامين E به عضلات در ترميم و بازسازي بافت خود كمك كرده و پروسه آن را سريع مي ساخت. و همچنین کسانی که ویتامین e مصرف کرده بودن کمتر احساس کوفتگی می کردند.

در نتيجه ترميم و سپس رشد عضلات بيشتر و بيشتر مي شود و اين كاري است كه منجر به بزرگتر و قويتر شدن سريع شما خواهد شد.

خواص ویتامین E در بدنسازی

خواص ویتامین E در بدنسازی

نحوة مصرف:  مصرف بیشتر از ۱۲۰۰ واحد روزانه ویتامین »ای« ( می تواند باعث تهوع، نفخ، اسهال و طپش شود. در صورتی که فشارخون دارید و یا اینکه از رقیق کننده های خون نظیر کومادین یا وارفارین استفاده میکنیدقبل از مصرف ویتامی »ای« با پزشکتان مشورت کنید.

ترمیم سریع کوفتگی و ضربه دیدن عضله

ازورزشکاران مبتدی گرفته تا آن گروه متبحر که بدون خستگی به ورزش خود ادامه می دهند، هر جوانی که حداقل یک بار ورزش انجام داده، نگرانی و اضطراب مربوط به کوفتگی حاصل از تمرینات ورزش بدنسازی را می شناسد.
موقعیتی که ممکن است تا چند روز پس از گذشت جلسه نیز باقی بماند و حتی به کار بردن روش های ساده درمانی مانند استفاده از برگ های شامپویی )مخصوص شستشوی زخم( از بین برنده کامل درد و رنج نخواهد بود. ً چنین کوفتگی های عضله ای معموال ورزشکار را مجبور به دور ماندن موقت از محیط باشگاه و عقب ماندن از ورزش کردن تا زمان بهبودی کامل می کند. ویتامین E به ترمیم سریع عضلات بدون صدمه خوردن، زمان ورزش کردن شما و عقب نماندن از برنامه ورزشیتان کمک می کند. ویتامین E به عنوان یک عامل آنتی اکسیدان از پاسخ شدید عضله و در نتیجه تولید مولکول های ناپایداری به نام رادیکال های آزاد ممانعت می کند.

خوراکی هایی حاوی ویتامین ای

۱. تخمه / روغن آفتابگردان۲. آجیل۳. کلم بروکلی۴. اسفناج ۵. برگ شلغم۶.برگ خردل ۷.گوجه فرنگی ۸. کره بادام زمینی۹. فلفل دلمه۱۰. غلات صبحانه یا کورن فلکس

 

خواص ویتامین E در بدنسازی

خواص ویتامین E در بدنسازی

مقدار ویتامین E مورد نیاز روزانه
نوزادان و کودکان
1-3 سال : 6 میلی گرم در روز
4-8 سال : 7 میلی گرم در روز
9-13 سال : 11 میلی گرم در روز

مردان
14 سال و بالاتر: 15 میلی گرم در روز
زنان
14 سال و بالاتر : 15 میلی گرم در روز
بارداری : 15 میلی گرم در روز
شیردهی : 19 میلی گرم در روز

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *